Szülői tájékoztató - járványügyi óvintézkedés (nov. 02.)

Kedves Szülők!

Mivel Magyarországon is egyre több ember fertőződik meg a koronavírussal, ezért szigorúbban kell venni a szabályokat az óvodában is.

Kérjük a következő szabályokat betartani:

- A szülő nem mehet be az öltözőbe akkor, amikor a gyermekek és a pedagógusok ott tartózkodnak. Addig kérjük, kint a nagy folyosón vagy a bejáratnál várakozzanak!

- Az óvoda területén a maszk használata kötelező!

- Bejövetelkor kötelező a kézfertőtlenítő használata!

- A gyermeket az óvodapedagógus érkezéskor elküldi kezet mosni.

- Lehetőleg csak egy felnőtt jöjjön a gyermekért, a testvérek a bejárat előtti udvaron várakozzanak!

- Nem lehet 2-nèl több szülő egy légtérben: az öltözőben, folyosón, nagy folyosón, ezért kérjük Önöket, hogy siessenek, hogy más is bejuthasson, ne legyen torlódás!

- 5 percnél többet egy szülő ne tartózkodjon az intézményben!

- Kérjük, a másfél méteres távolság betartására figyeljenek!

- Csak teljesen egészséges, tüneteket nem mutató gyermek látogathatja az intézményt!

Ha apróbb jel is mutatkozna láz, nátha, torokfájás, köhögés (felső légúti betegségre utaló jel) otthon kell tartani a gyermeket, és orvosi igazolással jöhet újra a gyermek óvodába!

Továbbra is vigyázzunk egymásra!

Őrbottyán, 2021.11.02.

Köszönettel: Balázsné Szalai Katalin óvodavezető

az óvoda dolgozói és gyermekei

Házirend betartása

Sajnos szükségszerű egy, a házirendünkben is szereplő fontos rész kiemelése, melyet - a házirendben foglaltakkal egyetemben - kérünk betartani!

"Az óvoda területére állatot behozni tilos, kivéve vezetői engedéllyel."

Az óvoda házirendje a dokumentumok menüpont alatt található, vagy IDE kattintva is megtekintheti.

Háztartási használt sütőolaj gyűjtés

Környezettudatos szülők figyelmébe: Háztartási olajgyűjtés az Őrbottyáni óvodákban!

Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy mindhárom óvoda épületében lehetőség nyílik a háztartásokban keletkező étkezési olajok, zsírok lakossági leadására. A gyűjtő szigetek az óvodák udvarain lesznek kialakítva.
A környezettudatos szülő feladata egyszerű lesz, a képen is látható gyűjtőkukában elhelyezik a lezárt műanyag vagy üveg edényt. Ha megtelik az edény, akkor a leadott zsiradékot a Szolgáltató a helyszínen leméri, dokumentálja majd elszállítja és a minden kilogramm után 25 Ft-ot fizet az óvodai alapítvány számlájára.

„3 az egyben” kezdeményezés

Bátran mondhatjuk ezt, hiszen a környezetvédelme (nem kerül az olaj a csatorna rendszerbe vagy a természetbe) mellett, direkt módon is oktathatjuk (mások is láthatják mit cselekszünk), nevelhetjük a gyerekeket - szülőtársainkat is - egy élhető, fentartható világ érdekében. Ez igen fontos szempont és még egy kis pénzt is termelünk, amelyet okos célokra lehet majd elkölteni a jövőben.

Az olajat nem csak óvodás gyermekek és szüleik helyezhetik el a gyűjtőhelyeken, a lehetőség mindenki előtt nyitva áll.

Kérem tartsák be a kezelési útmutatót, csak is kizárólag rendeltetés szerint üzemeltessük a kukákat, hogy a remek kezdeményezés igazán sikeres lehessen!

Tisztelettel, Szabó István polgármester